V soboto, 21. 9. 2024, sta se dve učenki naše šole udeležili slikarske kolonije Acin memorial, ki je potekala v organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Maribor, OŠ Rada Robiča Limbuš, Zveze kulturnih društev Maribor in Društva Jasa. Na slikarski koloniji je sodelovalo več mariborskih šol. Ustvarjali smo na temo narave in odnosa do okolja, za inspiracijo nam je pa služila knjiga Narava ve, za katero je kratke zgodbe napisal Tone Partljič, pesmi pa Barbara Gregorič Gorenc. Gospa pesnica je ustvarjalni dan preživela v naši družbi in našima učenkama celo napisala dve pesmi:

DREVO
Mirjam je posadila drevo,
ki je zraslo visoko v nebo
in zdaj boža, boža oblake.
Mirjam zdaj riše korake –
drobne stopinje
in še dve veliki.
Mogoče je vse na tej sliki.

RIBNIK Z RACAMI
Neža riše globino:
Globino globin!
A v tej je preveč krušnih drobtin,
alg in rastlin!
Vem, da ne smem krmiti račk.
Moramo biti res resni!
Račke rišemo
in jim pojemo pesmi.

Prisrčno vabljeni še na večplastni dogodek: okroglo mizo, odprtje razstave in glasbeno poslastico, kjer bodo razstavljena tudi dela s slikarske kolonije. Dogodek z naslovom Narava Ve se bo odvil 4. 10. 2024 ob 19.00 v Sodnem stolpu na Lentu.

Učiteljica Lopert