Ponovno je na naši šoli odprla svoja vrata Bolnišnica Medimedo. Društvo študentov medicine Maribor želi z akcijo otrokom pomagati pri premagovanju strahu pred zdravniki in zdravniškimi pregledi.

Učenci od 1. do 3. razreda so v petek, 14. 10. 2016, v šolo prinesli bolne ali poškodovane igrače, ki so potrebovale zdravniško oskrbo.

Vsak je svoji igrači izdelal zdravstveno izkaznico in zdravnikom zaupal njeno težavo. Zdravniki so jih s pomočjo otrok pregledali; poslušali so srce, pljuča, po potrebi vbrizgali sredstvo proti bolečini in jih napotili na dodatne preiskave. Poškodovane dele telesa so obvezali. Če je bilo potrebno, so igračo tudi operirali. Vsak je dobil navodilo, kako naj z igračo ravna, da bo čim hitreje okrevala.

Nekaj utrinkov.