Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med učenci skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše.

Na naši šoli smo se odločili pristopiti k slovenski mreži ekošol z namenom, da tudi mi poskrbimo za čisto okolje in smo na splošno prijazni do narave. Tako smo leta 2009 podpisali ekolistino in dobili zeleno zastavo kot najvišje priznanje oziroma prepoznavni znak, da spadamo v mednarodni program Ekošola. Za ohranjanje zelene zastave pa moramo sodelovati v projektih, akcijah in drugih aktivnostih, ki jih ponuja program Ekošola.

DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2017/18

Naša šola sodeluje v šestih projektih:

• Eko – paket (zbiranje odpadne embalaže in kreativno ustvarjanje KEMS),
  • Jaz, ti, mi za Slovenijo (zbiranje plastenk za humanitarni namen),
  • Ekobranje za ekoživljenje (branje literature z ekološko vsebino),
  • Ekokviz (Okoljski odtis – 6. razred, Trajnostna mobilnost – 7. razred in Učinkovita raba energije in obnovljivi viri energije – 8. razred),
  • Likovno ustvarjanje,
  • Tradicionalni slovenski zajtrk.

Zbiranje papirja bo potekalo samo vsak drugi teden v mesecu.

Uspešen začetek šolskega leta 2017/18 vam želita koordinatorki programa Ekošola Nataša Potočnik in Mateja Simonič.