Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med učenci skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše.

Na naši šoli smo se odločili pristopiti k slovenski mreži ekošol z namenom, da tudi mi poskrbimo za čisto okolje in smo na splošno prijazni do narave. Tako smo leta 2009 podpisali ekolistino in dobili zeleno zastavo kot najvišje priznanje oziroma prepoznavni znak, da spadamo v mednarodni program Ekošola. Za ohranjanje zelene zastave pa moramo sodelovati v projektih, akcijah in drugih aktivnostih, ki jih ponuja program Ekošola.

DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2018/19

Naša šola bo sodelovala pri naslednjih aktivnostih:

• LIKOVNO USTVARJANJE,
  • ZBIRANJE ODPADNEGA PAPIRJA IN KARTONA,
  • VEM, ZATO ODGOVORNO JEM – nagradni natečaj in didaktika,
  • EKOKVIZ OŠ,
  • EKOPAKET – nagradni natečaj,
  • EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE – likovni natečaj, ozaveščanje,
  • ZNANJE O GOZDOVIH – likovni natečaj “Eno drevo. En svet.”,
  • ZBIRANJE ODPADNE ELEKTRIČNE IN ELEKTRONSKE OPREME.

Zbiranje papirja bo potekalo samo vsak drugi teden v mesecu.

Uspešen začetek šolskega leta 2018/19 vam želita koordinatorki programa Tina Fošnarič in Mateja Simonič.