V Muzeju narodne osvoboditve smo izvedeli, kako in s čim so se igrali naši stari in prastari starši, ko še ni bilo tablic in telefonov, s katerimi si krajšamo čas danes. Puške in loke so dečkom izdelali očetje in dedki, babice in mame pa so deklicam zašile punčke in medvedke. Ne moremo si predstavljati, da so bile takratne žoge iz živalskega mehurja! Otroci so se veliko igrali zunaj, kjer so našli igrače v naravi in pri igrah pustili domišljiji prosto pot.

Podali smo se v svet starih ljudskih otroških iger. Igrali smo “gluhi telefon”, nogomet s kamenčki, “kdo vrže več”, “padalci”. Pokazali so nam, kako so izdelali leseno piščal in punčko iz cunj, sami pa smo sestavili preprosto igračo, s kakršno so se igrali tudi otroci v starih časih – lesenega ježka na kolesih, ki naredi salto, če ga pravilno pritisnemo s prstom na bodice.