V letošnjem šolskem letu se je naša šola priključila vseslovenskemu okoljsko-humanitarnemu projektu zbiranja odpadnih plastenk Jaz, ti, mi za Slovenijo – Stara plastenka za novo življenje. Akcija poteka pod okriljem Eko šole in RK Slovenije. Izkupiček je namenjen nakupu inkubatorja za eno izmed slovenskih porodnišnic.

Akcija poteka do 22. aprila 2017.

KAJ MORAMO VEDETI IN UPOŠTEVATI?
Vse zbrane odpadne plastenke pijač in mlečnih izdelkov morajo biti z oznako pet.

LOČENE MORAJO BITI DOSLEDNO in PRAVILNO:
– biti morajo popolnoma izpraznjene,
– čim bolj stisnjene, če je le mogoče, zaprte s pokrovčkom
(da se ne razprejo ali ne izteče morebiten ostanek vsebine),
– zbrane v posebni vreči, škatli ali zabojniku,
brez morebitnih drugih odpadkov.

Samo s tako ločenimi odpadnimi plastenkami lahko sodelujemo v vseslovenskem
ozaveščevalno-humanitarnem projektu.

Cilji projekta:

• dosledno ločevanje odpadnih slovenskih plastenk PET z namenom usmerjanja v predelavo za recikliranje in izdelavo novih, recikliranih plastenk PET,
  • ozaveščanje o krogotoku/zapiranju snovnih tokov: nastajanje plastenk® dosledno ločevanje ®zbiranje® recikliranje® novi, reciklirani izdelki,
  • povečati zavedanje, kako z doslednim ločevanjem odpadne embalaže omogočamo izdelavo sekundarnih surovin in recikliranih izdelkov ter tako ohranjamo naravne vire,
  • spodbujati ustvarjalnost in raziskovalno delo mladih,
  • ločeno zbrati čim več plastenk za sofinanciranje nakupa inkubatorja,
  • združevati slovenske vzgojne in izobraževalne ustanove, podjetja, druge organizacije in posameznike pri ohranjanju naravnih virov in humanitarnosti.

Več o projektu na povezavi,

Pa še nagrada za dve najuspešnejši šoli:

Hvala, ker ločujete aktivno, pravilno in dosledno.