Letošnji že 7. Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja, pod sloganom Vesolje priložnosti, je za osnovnošolce potekal v torek, 15. novembra, od 8. do 18. ure v Športni dvorani Ljudski vrt »Lukna«. Karierni sejem je organizirala Mestna občina Maribor (MOM) v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, Univerzo v Maribor, Štajersko gospodarsko zbornico, Območno obrtno podjetniško zbornico Maribor, Fundacijo za izboljšanje zaposlitvenih možnosti Prizma, ustanova in Mladinskim kulturnim centrom Maribor.

Učenci 8. in 9. razreda so Karierni sejem obiskali v dopoldanskem času. Na Kariernem sejmu so se predstavile različne srednje šole, učenci so imeli priložnost spoznati posamezne poklice, se seznaniti s potencialnimi delodajalci, z možnostmi za zaposlitev ali za opravljanje prakse, pridobiti informacije o razmerah na trgu dela in deficitarnih poklicih, spoznati mladinske centre in druge organizacije, ki delujejo na področju mladine.