V ponedeljek, 4. 4. 2016, smo učenci od 1. do 9. razreda imeli kulturni dan. V KD Pekre smo si ogledali gledališko predstavo z naslovom Kapitan John Piplfox. Predstavo so pripravili člani Mladinske gledališke skupine KD Pekre – Limbuš. V igralsko zasedbo so vključeni otroci in mladostniki od dvanajstega do osemnajstega leta starosti iz okolice.

Predstava govori o kapitanu Johnu Piplfoxu in njegovi druščini, ki skupaj premagajo troglavo pošast.

Med predstavo smo se pošteno nasmejali in zabavali. Njihov trud in zanos smo opazili prav vsi v dvorani in ob tem neizmerno uživali.

Pred odhodom v Pekre pa smo imeli še v šoli nekatere aktivnosti. Učenci od 4. do 9. razreda smo si ogledali slovenski film Čisto pravi gusar, učenci od 1. do 3. razreda pa smo prebrali nekaj gusarskih pustolovščin in nanje poustvarjali.