TEKMOVANJE IZ ZNANJA LOGIKE 2020/2021

Tekmovanje osnovnošolcev iz znanja logike organizira zveza  za tehniško kulturo Slovenije  – ZOTKS.

Cilji tekmovanja so:

• širjenje znanja in poglabljanje že osvojenega znanja na področju logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih pri nadgrajevanju znanja s področja logike in lingvistike nad zahtevnostjo šolskega programa,
  • primerjanje znanja med učenci na področju logike in lingvistike,
  • popularizacija logike in lingvistike ter izbirnega predmeta logika,
  • odkrivanje in razvijanje sposobnosti povezovanja drugih znanj in logike,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za logično mišljenje in lingvistiko,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja logike in lingvistike,
  • spodbujanje mladih k logičnemu razmišljanju in odločanju.

Tekmovanje organiziramo  za učence od 3. – 9. razreda. Udeležba na tekmovanju je prostovoljna.  Tekmujejo lahko le učenci, ki do tekmovanja oddajo podpisano pisno izjavo staršev ali skrbnikov s katero soglašajo z javno objavo dosežkov.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh:

šolsko tekmovanje:

• četrtek, 24. september 2020, ob 13.00, 3. – 9.  razred

državno tekmovanje:

• sobota, 17. oktober 2020, ob 9.30, 7. – 9. razred

RAZPIS

PRAVILNIK

PRIPRAVA NA TEKMOVANJE

Učenci se bodo na tekmovanje pripravljali pred ali po pouku, pod vodstvom svojih mentorjev. Samostojno pa lahko vadijo ob nalogah iz predhodnih tekmovanj.

učiteljica Mojca Burjek

Mojca Burjek