V četrtek, 6. aprila, smo uradno zaključili tekmovanje za Prežihovo bralno značko. Na kulturnem dnevu smo nekaj časa namenili filmski vzgoji, in sicer ogledu slovenskih otroških in mladinskih filmov in razgovorom o njih, v drugem, najpomembnejšem delu dopoldneva pa nas je obiskal mladinski pisatelj Primož Suhodolčan. Le kdo ne pozna njegovih del Košarkar naj bo!, Ranta vrača udarec, Živalske novice, pa zbirko Pozor pravljice, in seveda Petra Nosa!

Naša šolska glasbena skupina je zaigrala dve pesmi, Tanai in Maša pa sta prebrala svoji pravljici, ki sta nastali novembra lani na noči branja. Predstavile so se tudi plesalke. Priljubljeni mladinski pisatelj nas je v uro trajajoči predstavi vse spravil v smeh,  zabave ni manjkalo, učenci pa bi ga ob koncu nastopa  še kar spraševali in spraševali. Ob koncu pa še avtogrami za slovo …

Utrinki v galeriji.