Prvi športni dan – pohod. V lepem, sončnem jutru smo se petošolci in sedmošolci odpravili na Urban, hrib oz. priljubljeno razledno točko, ki leži na stičišču Kozjaka in Slovenskih goric. Izhodiščna točka – Kamnica (289 n. m.) Z Mediča smo uživali v čudovitem razgledu na Mariborski otok in Dravo, ki se je lenobno vila pod nami. Pri lovskem domu smo se okrepčali ter nadaljevali pot z manjšimi in večjimi vzponi do samega vrha Urbana (597 n. m.). Na planoti ob cerkvici smo počivali, klepetali …, predvsem pa uživali na soncu in v krasnem razgledu na okoliške hribe, ki s svojimi vinogradi in gozdovi vabijo pohodnike. V Kamnico smo se spustili po nekoliko krajši, a vseeno zanimivi in – kot so dejali učenci – adrenalinski poti. Ponosni, da smo premagali kar 308 metrov nadmorske višine in prehodili okoli enajst kilometrov,  smo se utrujeni, a polni prijetnih in lepih doživetij vrnili v Malečnik.

Utinki z našega pohoda.