12. in 13. oktobra 2023 je na naši šoli potekalo 35. osnovnošolsko kiparsko srečanje Forma Viva, ki ga organizira Javni sklad RS za kulturne dejavnosti. Našim osmošolcem so se pridružili mladi kiparji s kar dvanajstih osnovnih šol iz Maribora in širše okolice. Veselo so vihteli bate in dleta in nastajale so čudovite umetnine. Pri delu so nam pomagali predstavniki rezbarskega in modelarskega društva Ls Hoja Hoče, s svojimi neskončnimi izkušnjami pa je naše ustvarjalce navdušil tudi akademski kipar, gospod Marjan Drev. V avli šole je bila na ogled kiparska razstava izdelkov društva hoških rezbarjev in modelarjev ter razstava knjižnih ilustracij mladinskega romana Pred katastrofo, ki sem jih prispevala učiteljica Lopert.
Preživeli smo dva čudovita, sončna in ustvarjalna dneva, ki se nam bosta vsem vsidrala v lep spomin. Hvala vsem, ki so pripomogli k uspešni izvedbi letošnje Forme Vive.

Nika Lopert, učiteljica LUM

Sodelujoče šole:
Oš Malečnik
Oš Markovci
1. osnovna šola Rogaška Slatina
Oš Angela Besednjaka Maribor
Oš Rada Robiča Limbuš
Oš Bojana Ilicha Maribor
Oš Ludvika Pliberška Maribor
1. osnovna šola Celje
Oš Janka Glazerja Ruše
Center za sluh in govor Maribor