V četrtek , 20. februarja 2020, so učenci 6. in 7. razreda imeli tehniški dan. Dan smo preživeli na  Srednji prometni šoli Maribor, kjer so nas učitelji z dijaki prijazno pospremili skozi različne delavnice. Predstavili so nam programe ter možnosti zaposlitve po končanem srednjem šolanju, seznanili so nas s prometom in prometno varnostjo, s pomočjo očal, ki naš vid približajo vidu pod vplivom alkohola,  pa smo se sprehodili med stožci – ni bilo lahko. Zanimivo predavanje s praktičnimi preizkusi je prehitro minilo, saj smo imeli v rokah pravi radar, IR laser, izvedeli smo veliko o alarmih, ponarejen denarju, kraji, nevarnih in prepovedanih pripomočkih in še bi lahko naštevali. Naše učence je najbolj pritegnila delavnica samoobrambe brez orožja. Z zanimanjem so spremljali predstavitev dijakov in se nato tudi sami pomerili v dvobojih z rokavicami.

Utrinki v galeriji.

Učiteljica Tea Koračin