Tudi letošnji tretji petek v mesecu novembru (18. 11. 2022) smo, kot že 11 let do sedaj, začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Sestavljajo ga kruh, maslo, med, mleko in jabolko, ki morajo biti pridelani in predelani v Sloveniji. Namen projekta je seznanjati ljudi o pomenu lokalno pridelanih živil, o pomembnosti kmetijstva in čebelarstva ter splošno ozaveščanje mladine o zdravem načinu življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Naši najmlajši učenci so današnji dan preživeli v obliki naravoslovnega dne. Ob pokušanju različnih vrst medu so ugotovili, da je večini najbolj slasten cvetlični med. Članici Čebelarskega društva Malečnik sta nam predstavili zanimivo življenje čebel in nam pokazali čebelarsko opremo z obleko. Po malici smo v avli šole skupaj zapeli Čebelarja. Iz tulcev smo ustvarili čudovite čebelice in si za konec ogledali predstavo Obisk gospodične Medične, s katero so se nam, pod vodstvom Nike Mirnik, predstavili tretješolci.

galerija